Hxmesick12
Hxmesick12 Hxmesick12
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of a 4-pack of mixed fruit sells for $3.75

Respuesta :

telaziarobinson13 telaziarobinson13
  • 15-01-2021
15 $ is the answer
3.75 x
4. = 15$
Answer Link
madison300 madison300
  • 15-01-2021
The sodas would be about 94 cents each
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following situations can be described by the equation 2x-4=10
C1 2 3The fossil record shows that the average size of black bears was large duringwarmer time periods. What is this an example of?O directional selectiondisrup
here is some record keeping from a coffee shop about their paper cups. cups are delivered 2,000 at a time. 1. Explain what a positive and negative number means
Write over it maybe?
Apply the distributive property: 4(3x-2)
О2. Which sentence uses the word claims correctly?There is always a claim before an effect.I found two claims by the ocean.The bottom line is the claim or the f
Base your answer(s) to the following question(s)on the two chemical reactions shown below andon your knowledge of biology.Chemical ReactionsA(1) maltose + water
Which property of addition is shown below (Sent a picture of question)
Form 3 worksheet 2018 Module: Nature of matter Topic: Atoms and Molecules and elements 1. (a) Complete Fig. 2.1 to show the electronic structure of P 1p. 15 [2]
9. Which of the following is a movement skill?O Muscular power○ SpeedAgilityThrowing