vmendieta1971 vmendieta1971
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which one is a better deal? Deal 1: $7.65 for 9 iTunes songs Deal 2: $6.93 for 7 iTunes songs

Respuesta :

jocelynnhj
jocelynnhj jocelynnhj
  • 14-01-2021
Umm I think the deal 7 sure it’s more money but I think it better or just get Apple Music
Answer Link
nina062807
nina062807 nina062807
  • 14-01-2021

Answer:

yeah I would say deal #1 is better

Answer Link

Otras preguntas

We seldom see each other anymore. A. sometimes C. frequently B. occasionally D. Rarely
why was beringia important to early human migration?
Need some help and fast
20POINTS PLS HELP!!PLSSS
Simplify the expression35into an equivalentradical expression.
What is the average orbital speed of mars ?
At the beginning of the week, Aksa’s parents deposited $20 into Aksa’s lunch account. The amount of money Aksa had left after each day is shown in the table, wh
CAN SOMEONE HELP ME EVALUATE THE EXPRESSION (4^2-4)+6/2
3, 10, 29, 66, 127 find the nth term
A ball is thrown horizontally with an initial velocity of 5.0 meters per second. The ball travels 15 meters horizontally before it lands. What vertical height w