insurge0 insurge0
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

The Cost is 3.60 for 1/2 a pound of Candy. What is the cost for 2 pounds?

Respuesta :

jacksoncanfield2016 jacksoncanfield2016
  • 14-01-2021

$7.20

$3.60 times 2 is $7.20

Answer Link
naixus
naixus naixus
  • 14-01-2021

Answer:

$14.40

Step-by-step explanation:

trust me

Answer Link

Otras preguntas

Little League Fans Ata Little League game, three fourths of the people in the stands were kids and the rest were parents. If the ratio of dads to moms is 3:4, w
Who started to develop passwords. Why did they start to do that.
Why is franchising such a fast growing form of retail organisation
A leader is responsible for A designating team members to do specific tasks B. doing all the work on a project alone C making sure that all the work on a proje
How did the Framers’ experience with British rule and the Articles of Confederation influence the development of the U.S. Constitution
A survey of sixth-grader students recorded how many hours students studied each week. The histogram below displays the collected information. A histogram title
(Total for 7 The diagram shows a block of metal on horizontal ground. force pressure = area cm 20 cm The base of the block of metal is a rectangle 20 cm by xcm.
Using aluminium as an example, describe the key properties of p-block metals.
Find the value of cosec290^ - sqrt 3 sec250
What is your average speed in miles per hour and in feet per second if you travel a mile in 10 ​minutes?