emmaleee68
emmaleee68 emmaleee68
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Torrie could buy 8 jars of Jiffy peanut butter for $27.12 or 7 jars of Peter Pan peanut butter for $26.53. What is the difference in the unit rates of the jars of peanut butter?
A. 22
B. 24
C. .40
D. -3/7

Respuesta :

havendawn
havendawn havendawn
  • 14-01-2021

Answer:

(D)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A family paid $29,600 as a down payment for a home. If this represents 16% of the price of the home, find the price of the home.​
There are two ways to prevent the spread of malaria. Describe both methods, and identify the steps people in Africa are taking to eliminate the disease.
i also need relationship and property for y
Does the federal government rise taxes
tHiS qUeStIoN iS EaSy ToO. pLeAsE hAlP.
alright for the ones who wanted to know my email here is the first letter A
Which sentence best reflects a formal tone? A Stop your babbling already! B I think you've stuck your foot in your mouth. C I fear you have said something yo
Compounds are pure substances. What other substances are considered pure substances?
y = −x2 − 8x − 15 vertex
paraphrase the poem tyger by william blake