cloeperronypaz
cloeperronypaz cloeperronypaz
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

paper costs $ 40 for 10 teams how much for 1 ream?​

Respuesta :

24cmunier954
24cmunier954 24cmunier954
  • 14-01-2021

Answer:

10 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link
andygarcia0209944
andygarcia0209944 andygarcia0209944
  • 14-01-2021

Answer:

$4

Step-by-step explanation:

40/10 = 4

Answer Link

Otras preguntas

what is the solution to 9ab+12+ax-6b-8x
mary walked north from her home to sheila's home, which is 4.0 kilometers away. then she turned right and walked another 3.0 kilometers to the supermarket, whic
Glass is mostly made of silica, which is found in sand. If lead is added to silica to make a crystal vase, the lead is known as the ______ . A. Solute B. Solve
A car traveling at +7.0 m/s accelerates at a rate of +0.80 m/s^2 for an interval of 2.0 s. Find the final velocity.
a recipe requires 2.5 teaspoons of sugar to make a candy bar. which equation shows the number of teaspoons of sugar, y, needed to make x candy bars? y = 2.5x x
What is the most likely outcome for a cell that is not allowed to divide? A. it will burst B. it will starve C. it will fill with DNA D. it will die of old age
What is the meaning if excent?
State the differences between theme and universal theme.
Which part of the root allows it to grow deep inside the soil in search of water?
Read the excerpt from "Rhapsody on a Windy Night": The lamp hummed: "Regard the moon, La lune ne garde aucune rancune, She winks a feeble eye, She smiles int