madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

What do you do when you paraphrase something? A. Put an author's words into your own words. B. Eliminate unnecessary words from a quote. C. Use one quote to exp
Henry is four times older than James. Next year, Henry will be three times older than James will be. How old are Henry and James now? a. James is 3 years old;
How much would a 185 pound astronaut weigh on the moon
Being rejected by a peer group can negatively influence one's self-esteem.
you have 4 gallons of gas in your car. Your car gets 23 miles per gallon. How many miles can you drive?
The proteins in the cell membrane allow substances to come or go, based on their concentrations. This is an important part of _________________, which maintains
If someone is a “nativist,” who is he or she against?
Hair and nails are derived from cells of the A. skin. B. bone. C. blood. D. fat tissue.
How is the value of 4 in 864 related to the value of 4 in 846?
Being rejected by a peer group can negatively influence one's self-esteem.