deliaespino deliaespino
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

The local farmers market has oranges on sale for 5 for 1.80

What is the cost of one orange ?

Respuesta :

ParisArmoni
ParisArmoni ParisArmoni
  • 13-01-2021

Answer:.36 cent

1Step-by-step explanation:1.80 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

When the law of conservation of energy is applied to heat, it is known as the _____ law of thermodynamics. a) zeroth b) first c) second d) third
Please help 3/4 paragraphs Will mark Brainliest
PLEASE HELP ME QUICKLY!!!!!!!!!!!!!!!!
John bought a 4-year certificate of deposit for $9.800 that has an interest rate of 3.255 % compounding monthly How much interest will he earn after the 4 years
Cloud storage refers to the storage of data on ______.a. your mobile device.b. your desktop computer.c. an external drive.d. a server on the Interne.
Which equation models this relationship? Help plz
What type of network is a private network that can also be accessed by authorized external customers, vendors, and partners?
Why are the populations of predators and prey increase and decrease in size with each other ?
Find R U S, given the following sets: P = {b, d, f, g} Q = {a, b, c, d} R = {c, e, f, g} S = {a, d, g}
Please help me fast!