aalondraa04 aalondraa04
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

If one gallon of ice cream costs $3.25, how much does three gallons cost?

Respuesta :

vandeada62
vandeada62 vandeada62
  • 13-01-2021

Answer:

9.75

Step-by-step explanation:

3..25 x 3 =9.75

Answer Link

Otras preguntas

Find the product. 3y 2 z(2y 2 z + 4yz - y + z)
select all that apply. plant cells differ from animal cells in which ways? plant cells have mitochondria, but animal cells do not. plant cells have chloroplasts
what is the structure of the following sentence? orion likes to watch television in the evening. simple complex compound compound-complex
a way of talking grace rose is imitating who when she says i have friends who are maori
what is the complete predicate in the following sentence? kendra and her family would like to go to florida for vacation. would like would like to go would like
If f(x) = 3x + 2 and g(x) = 2x – 2, what is (f – g)(x)? A x + 4 B x – 2 C x D 5x – 2 E x – 4
what kind of food contains lots of carbohydrates? a) chicken b) potatoes c) nuts d) cheese
in which sentence is the action arrow pointing in the correct direction? <––––– juan ran down the driveway so that he would not be late for the bus. ––––––&g
Monumental ancient egyptian architectural achievement could be described as the intersection of propaganda and mathematics. propaganda and religion. mathematics
If prices rise but income stays the same, what is the effect on the quantity demanded? a. quantity demanded increases. b. fewer goods are bought. c. more goo