lolig0016 lolig0016
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jay spent 3.90 for 6 candy bars. Find the unit rate

Respuesta :

dypa8887 dypa8887
  • 13-01-2021

Answer:

0.65

Step-by-step explanation:

divide 3.90 by 6

Answer Link

Otras preguntas

How would you describe the shape of a rock that has just been broken off a larger block or rock?
A "grassroots" campaign refers to one that A) relies popular support of the masses. B) relies on farmers for political support. C) avoids courting th
Denise’s mother bought some zucchini for $0.78 per pound. If she paid $2.73 for the zucchini, how many pounds of zucchini did she buy?
How did the Declaration of Independence influence these two speakers? Martin Luther King and Lyndon B. Johnson.
How to get 1m solution to 0.001m solution?
Which symptoms describe the short term effects of methamphetamines 1.alertness 2.fast heart rate 3.anxiety4. irregular heartbeat 5.sleeping disorders
PLEASE HELP ASAP!!!! Write an equation of a line with the given slope and y-intercept m = 2, b = 5
What is spontaneous generation and why is it important to the history of cell theory?
what is the exact value of x 4*6^3x=221
How did the Magna Carta affect the power of the English king? It weakened the king's power. It strengthened the king's power. It closely linked the king's power