electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does a reviewer do during peer-review? A. Focus on mistakes in spelling. B. Change data to support results. C. Check for mistakes and bias.
how can you tell if a set of bivariate data shows a linear relationship
olivia necesita dividir un carrete de liston que mide 75 metros en 4 partes iguales cuanto debe medir cada liston
The term ___ is frequently used to explain the posture an investigator must take to avoid jumping to conclusions. a. objectivity. b. mind-set c. subjectivity
caleb is at the beach. he counts the number of wave peaks a given point on that pass a given point on the beach in a certain amount of time. what property of wa
which best identifies the authors tone towards her mother
what element has 102 neutrons and 70 electrons
A box in a college book store contain book, and each in the box is a hi story book, an English book or a Science book. If 1 over 3 of those book are hi story bo
When a woman is in her period and a man does not bring out sperms and they have sex ,will the woman get pregnant
1. During which phase of the moon may a solar eclipse occur? (Points : 1) new moon first quarter moon full moon third quarter