rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

to create an image of a perfect place in a travel brochure you might show _____ -a land of high mountains -people playing violent sports -laws that support the
The Nile River flows through two important regions in Egypt called...
How many years will it take for $2000 to double at a simple interest rate of 8%? Explain how you found your answer.
what are the intercepts of the line Y equals 3x + 9
Use the model from problem 12 to estimate the population of bacteria at 9 hours. Type your answer below
una oracion que tenga la palabra than
What was a historical significance of the election of Andrew Young as mayor of Atlanta?
Can some help me please and thank you
What is the final amount of $70.00 that is put into a savings account with 16% interest rate for 25 years, if the interest is compounded 4 times per year?
Which of the following describes byzantine mosaics? a. pottery made of clay b. sculptures made of plaster c. buildings made of stone d. pictures made of gla