Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the president's role with regard to the us armed forces and the state's national guard services?
Acid precipitation is increasing what is the ph of uncontaminated rain
What is 1000mm=. m What is 65mm=. m What is4.92m=. m What is 3mm=. m
Tickets to a science museum cost $19.95 each. there is a $3 charge for each order no matter how many tickets are ordered. write an expression for the cost (in d
Find the like terms: 3x y 2x
wich sentence uses the underlined academic vocabulary word incorrectly?
Which of the following is associated with Qin San Shi? the construction of a major road system throughout ancient China the last emperor to rule before the o
Does a dialation preserve an objects size
8 l of water at 19 ∘c are mixed with 1.1 l of water at 47 ∘c in an insulated container. what is the final temperature of the system? express your answer in ∘c
In path-goal theory, the main components are ______, ______, and ________.