evelynngordon8
evelynngordon8 evelynngordon8
  • 01-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Deveney bought 4 DVDs for $25.20. What was the price per DVD?

Respuesta :

arrontekamila
arrontekamila arrontekamila
  • 01-01-2021

Answer:

$6.30 per DVD

Step-by-step explanation:

25.20/4= 6.3

Answer Link

Otras preguntas

What are flavonoids responsible ?
can abyone help on tbis?
What's the rate of 5+14 (x + 4)
It takes Naomi 4 minutes to run 5 laps. How many minutes per lap is that? And remember is minutes per lap please do it fast
Need help ASAP please!
Help pleaseeeeeeeeeeeeee
Simplify this problem
Sue prepared 24 kilograms of dough after working 3 hours. How many hours did Sue work if she prepared 32 kilograms of dough? Solve using unit rates.
HELP ME!!!! I need to submit it and make sure to ANSWER BOTH! 1 AND 2 last time people only answer 1 if you answer both ill give you brailiest!! ANSWER BOTH PLZ
-4 ≥ k - 2 Solve the inequality