isabella8981 isabella8981
  • 13-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 5 piece pack of gum costs $0.85 An 8 piece of gum cost $1.20 how much cheaper per piece is the 8 piece pack

Respuesta :

rcw10202007
rcw10202007 rcw10202007
  • 13-12-2020

Answer:

It's $0.02 cheaper per piece in the 8 piece pack.

Answer Link

Otras preguntas

what are expressions are equivalent to 6x-18y
Help me find the volume please!
Which of the following is an example of aposematic coloration? A) stripes of a skunk B) eye color in humans C) green color of a plant D) colors of an insect-pol
Does wi-fi work with all connections
Find the value of x. pls help! tysm
Which of the following is the solution to 3/x + 2/(x+1) = 3/5x? -11/6 -6/11 11/6 6/11
Can I have some help here?
90% What are the exact solutions of x2 – 5x - 1 = 0? (5 points) x=51 V29 x = 80% 5+29 x = 51 V21 20% x = -51 V21
Find the value of x in the figure below. Round to the nearest tenth.
What is the answer for this express