newmandestiny newmandestiny
  • 13-12-2020
  • Mathematics
contestada

Tickets for a family of 6 to go skiing cost $48. whats the unit price ?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2020
The unit price would be $8.

48/6 = 8
Answer Link

Otras preguntas

To change the name of a field, press and hold or right-click the column heading for the field, tap or click ____ on the shortcut menu, and then type the desired
Doing business today without harming the ability of future generations to meet their needs is referred to as
......................................................... is the process through which people use their judgment rather than standardized rules to address probl
Y=x^2+12x+30 8x-y=10
The purpose of a cover letter is to _____. market yourself and your skills to potential employers. explain the contents of your resume. make the potential emplo
Which functional group contains oxygen atom? a. Carbonyl group b. Amino group c. Sulfhydryl group
Which feature is considered evidence for continental drift?
Anesthesia procedure codes are grouped according to a. patient status b. time required c. procedure used d. anatomic site
The transverse motion of a star can be determined by studying its spectrum. TRUE or FALSE
A typical organ is made up of many different kinds of cells and tissues. true or false