721500 721500
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

4.5lb times $15 per pound

Respuesta :

Nebulite
Nebulite Nebulite
  • 12-12-2020

Answer:

$67.50

Step-by-step explanation:

You would just multiply 4.5x15

Hope this helps!

-AxekickNebulite

Answer Link

Otras preguntas

Fabric costs $5.15 per yard. The drama department needs 18 yards of fabric for their new play. About how much should they expect to pay ?
A 60 kg skateboarder rider has a momentum of 580 kg-m/s in a direction 42° south of west. What is his velocity in the westward direction? A. 5.8 m/s west B.
how long will it take u to drive 175 miles at a speed of 25 miles per hour?
the spanish first moved into the north american southwest in an effort to?
how do you write 73770 in scientific notation form
Type the verb of this sentence. over time, the bread grew stale.
The popularity of an indiviual Hindu deity was largely a reflection of
Which big cat was the partial name of a popular pop culture magazine?
Geometry math question no Guessing and Please show work
STIs are something you should be aware of and take precautions against. The only effective way to prevent STIs is through _______. A. routine screenings B.con