kittycatgurl4
kittycatgurl4 kittycatgurl4
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Five gerbils cost p dollars. How many dollars will it cost to buy g gerbils? How many gerbils can you purchase for d dollars? Clearly demonstrate and explain how you found the answers.

Respuesta :

sturnerc
sturnerc sturnerc
  • 11-12-2020

Answer:

what is p and what is g?????

Step-by-step explanation:

Answer Link
Catlvr24
Catlvr24 Catlvr24
  • 12-12-2020
There’s not enough information for this promblem.
Answer Link

Otras preguntas

Why do cartographers add artistic pictures like angels to their maps
javier uses 1/8 teaspoons of nutmeg for each loaf of banana bread he makes. how many loaves of banana bread can javier make with 4 teaspoon of nutmeg?
A rate of 8 feet per second is equal to how many feet per minute? 8 feet per second = feet per minute
wealthy merchants such as cosimo de medici ruled itlian
Which of the following Supreme Court cases ruled that school sponsored prayer by clergy at a graduation was unconstitutional? Engel v. Vitale Santa Fe v. Doe St
what are the two main categories of cells
Help me answer these 2 qustions plz! look at pics!
What inspired the national Martin Luther King.jr day of service?
Will give brainliest for only one question please help
How did the map of Europe change after WWII?