kiradressler2008 kiradressler2008
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Judy bought 12 roses for
$36. Jackie bought 20 roses
for $80. Which is the better
buy?

Respuesta :

MrRoboMan
MrRoboMan MrRoboMan
  • 11-12-2020

Answer:

judy had the better buy

Step-by-step explanation:

Answer Link
werdtyguhjknb
werdtyguhjknb werdtyguhjknb
  • 11-12-2020

Answer:

I would buy the ones Judy has

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

cost per person is the total cost divided by the numbers of persons
Which one of the following pollutants is responsible for the increase in skin cancer? A. Chlorine monoxide from automobiles B. Nitric oxide C. Polychlorinate
What impact did the fall of Georgia to union troops have on the war
Two functions, P and Q, are described as follows: Function P y = 5x + 3 Function Q The rate of change is 2 and the y-intercept is 4. How much more is the rate o
Three notebooks at school supply store cost $4.76. What is the unit rate?
is 200cm greater than 3cm
Mecca was an important city for Arabs on the Arabian Peninsula before Islam because it was __________.Select one of the options below as your answer:A. a major
Why does cupping your hand around your ear improve your hearing?
Which ruler founded the Safavid Empire in the early 1500s after conquering Persia and becoming shah? A. Osman B. Ismail
Two lines, A and B, are represented by the following equations: Line A: 3x + 3y = 12 Line B: x + y = 4 Which statement is true about the solution to the set