Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

xmariapm65 xmariapm65
  • 11-12-2020
$16 I don’t have time to explain sorry I’m helping as many ppl as I can
Answer Link

Otras preguntas

His nephew is eight years old. Su sobrino es ocho a?os. Su sobrino tiene ocho a?os. Su sobrino tienen ocho a?os. Su sobrina tiene ocho a?os.
During world war 1 buying war bonds was a way for people to
Please help me‍♀️‍♀️
what is the difference between a U.S. senator and a U.S. representatives?
Which points are 19 units apart? (–14, 12) and (5, 12) (–5, 19) and (–12, 19) (–20, 5) and (1, 5) (14, 12) and (5, 12)
nine more than a number​
you see a structural formula and which the symbols for elements are connected by a long Dash you can assume that the chemical bonds in the compound are​
Which of the following best describes the result of meiosis II
Make the statement if it describes a contribution cleisthenes or Solon made to the development of Athens
If I have 13 g of C, how many moles of C do I have?