anthonyt64
anthonyt64 anthonyt64
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

David bought three candy bars for $2.45. Assuming that each candy bar is the same price, what is the unit rate for the cost of the candy bars? Be sure to round your answer to the nearest hundredth.

Respuesta :

CupcakeUnicorncute72
CupcakeUnicorncute72 CupcakeUnicorncute72
  • 11-12-2020

Answer:

$4.55

Please give me the brainliest!

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Hi follow me on Pinterest to get a follow back :) https://pin.it/cfF7Fzv
5=4b-12 hurry and make sure you put how you got the answer
cows eating grass are categorized as which trophic level?
answer the middle part plsss plsss
what prompted president roosevelt to pass executive order 8802?
11. Consider the figures below. Find the value of y to prove that the two triangles are congruent by ASA.
REPOST !!!! Write a proportion using an unknown value x and the ratio 5 : 6. Then solve it.
Plesaa k need yallhelpp
The lemonade recipe calls for 1 cup of lemon juice to 6 cups of water. How much lemon juice is needed for each cup of water?
how long does a speeding ticket stay on your record in texas?