Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

8 1/4 hours of work for a total pay of $99.00 What is the unit rate :)

Respuesta :

satokochan05 satokochan05
  • 11-12-2020

Answer:

$12 per hour

Step-by-step explanation:

8.25 hours for $99

99/8.25 = 12

$12 per hour

Answer Link
hershey1023
hershey1023 hershey1023
  • 11-12-2020
Answer 12 per unit hour
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER ASAP Read the excerpt from act 1 of The Monsters Are Due on Maple Street. DON (picking up the cue) Sure. That's the kind of thing – like
Explain why King Louis XIV was unable to rule when he became king in 1643.
what is the value of y?
Can't figure this one out
Photosynthesis and cellular respiration are related proces What is true about these processes? A. Plants perform only photosynthesis. Plants perform both photo
Multiple Choice1. Which angle is a right angle? (1 point)​
kelly is older than Michael and receives a larger monthly allowance from their parents. Kellys allowance decreases from $60 to $50. Michael allowance decreases
What is the total number of atoms in the following formula?CaBr2​
Reduce To Simplest Form.-1/3 + (-7/4) =​
50 points!!!!!!!!!!! story (amigo brothers)help create 4 multiple choice test items using the vocab words ; cheverote,improvised,gleasons,and phcy