nicholasmatthews735 nicholasmatthews735
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

If a grapefruit costs $0.94, how much would 9 grapefruits cost?

Respuesta :

2307391 2307391
  • 11-12-2020

Answer:

$8.46

Step-by-step explanation:

(0.94)(9) = 8.46

pls give me brainliest

Answer Link
bobbaka9
bobbaka9 bobbaka9
  • 11-12-2020

Answer:

$8.46

Step-by-step explanation:

.94 x 9 = 8.46

Answer Link

Otras preguntas

What is a narrative essay ?
6. Find the participle in the following sentence: The running water was a waste of a natural resource in our time of drought. Question 6 options: A) was B)
Which statement best describes how slavery was presented in Uncle Tom's Cabin? A. Slavery was presented as a political problem for congress to solve. B. Slavery
which nation spend the greatest percent on its navy?
Corrugated Specialties produces boxes of all kinds, and they manufacture an average of 67,000 shirt-size boxes per month. In November, they were told to increas
The Navy Seal team successfully infiltrated the enemy’s command center. The marines also broke through enemy lines. What context in the sentences helps you to
The price of oil recently went from ​$7.20 to ​$9.60 per case of 12 quarts. Find the ratio of the increase in price to the original price. The ratio is nothing
The above piece is a lithograph by M.C. Escher. How has Escher used the concept of space effectively
Leslie incorrectly balances an equation as 2C4H10 + 12O2 → 8CO2 + 10H2O.
So I really need help with my pre algebra. Expand x(4-3.4y)