christianakeach2 christianakeach2
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Twelve oranges cost $2.00. At the same rate, how many oranges can be bought for $5.00?

Respuesta :

AnIdiotLul
AnIdiotLul AnIdiotLul
  • 11-12-2020

Answer:

30 oranges can be bought

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

72 pint equals how many gallons
Why was nature so important to Anne Frank?
When viewing a cork through his homemade microscope, Robert Hook discovered small compartments that he called _____. boxes cells prokaryotes eukaryotes
In the late 1800s, Jews in Russia were subject to pogroms, which were __________. a. restrictions on where Jews could live b. special taxes required only of J
Water can resist a greater external force than ethanol can. Which statement best describes this difference? Water has less capillary action than ethanol. Water
What is the least explored part of the Earth? A. the ocean floor B. the Sahara desert C. the Amazon rainforest D. the Himalayan mountains
The language used by the author in a story is called
What is the meaning of the underlined phrase in this excerpt from Sonnet 126 by William Shakespeare? O thou, my lovely boy, who in thy power Dost hold Time's fi
In October, Jean shopped around local car dealerships for the best price on her dream car. When Jean finally located what she was looking for, the business mana
Which element is excluded in the articles by Susan glaspell and the excerpt from midnight assassin ?