mudders mudders
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate: 5 bags of Hot Cheetos cost $4.32.

Respuesta :

laurenalexa34 laurenalexa34
  • 11-12-2020
$.86 (or more specifically .864)
basically just divide 4.32 by 5 :)
Answer Link

Otras preguntas

Suppose you are a personal friend of the current chair of the Board of Governors of the Federal Reserve System (Jerome Powell, 2019). He comes over to your hous
If 35.4 liters of hydrogen gas are used, how many liters of nitrogen gas will be needed for the above reaction at stp​
what is 3 2/6 - 2/3??
Please help!!!! Describe how you can find the number of solutions of two or more equations by using the slope and the y-intercept.
Find the surface area of the prism. 6.5 feet, 6, 2.5 feet, 11 feet
Please help, I’ll mark you as brainliest!!!!!!!!!!!!!!!
Trying to prepare a budget Grant has done research and found that he spends an average of $178 on his phone/internet/cable service, $203 on his electric bill,
PLZ HEP Name the angle that is supplementary to ∠ACF.
difference between the Soviet Union and the United States
The Syntax NPV formula includes the Rate, The Cash Flows, the number of payments, and the FutureValue.Select one:TrueFalse​