lydiaowusu
lydiaowusu lydiaowusu
  • 15-10-2016
  • Mathematics
contestada

jades mum buys a pack of 6 kiwi fruit .They cost £1.32.How much does each kiwi fruit cost

Respuesta :

Aubree084
Aubree084 Aubree084
  • 15-10-2016
1.32 divided by 6 = .22

So each Kiwi fruit costs  0.22
Answer Link
SJ2006
SJ2006 SJ2006
  • 15-10-2016

6 kiwi fruit = 1.32

1 kiwi fruit = 1.32/6 = 0.22 euros

Answer Link

Otras preguntas

If (x − 2)^2=49, then x could be ?
Payments designed to make up for war damage are known as
What is a Vector and a scalar?
what were the main ideas of the reformation?
How do you think the people conquered by the Romans felt about their new rulers
Why can't we change the subscripts in balancing chemical equations?
write a paragraph for me using these words: art critic and art historian
What is hyperbole? Please help
Can anyone help me with turning fractions into decimals 2 1/2
what were some of the problems that led to the rise of dictators in germany ,italy ,and japan?