lydiaowusu
lydiaowusu lydiaowusu
  • 15-10-2016
  • Mathematics
contestada

jedes mum buys a pack of 6 kiwi fruit. They cost 1.32 .how much does each kiwi fruit cost

Respuesta :

sunshine64
sunshine64 sunshine64
  • 15-10-2016
the answer is: $0.22 

Just divide :)

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Is 50.1 repeating a rational or irrational number?
Why was George Washington chosen to lead the Continental Army? A. He was from Virginia, and New England needed Virginia’s help to win the war. B. He travele
f(x)-14x+2 what is the slope of the equation parallel to the following equation
The delegates who created the United States constitution devised a government that was divided into 3 separate branches what was the purpose of this division A
Miki bought b bags of beans. There are 11 beans in each bag. Write an expression that shows how many beans Miki bought. Type an asterisk ( * ) if you want to us
Which of the following equations has a graph that crosses the y-axis at a point lower than y=2x^2-1 A.y=-3x^2+1 B.y=3x^2-3 C.y=-3^2-1 D.y=-3^2+3
Which elements consists of a metal a matalloid and a noble gas1) aluminum, sulfur, argon2) magnesium, sodium, sulfur3)sodium,silicon,argon4)silicon, phosphorus,
efferson is interested in starting his own business. He plans to borrow money from the local bank in order to finance the business. They will require him to s
Here are some inventions and innovations that changed American life during the first half of the nineteenth century. Choose one, name the inventor/innovator mos
what did the great society programs of the 1960s bring out