estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

A ____________________ is used when you are creaming fat like butter into sugar.
A man chooses a card at random from a pack of playing cards. What is the probability that the card is a diamond? Please simplify the answer to its lowest terms.
Help me please I don’t understand
Explain your answer Thank you so much ! Will give brainlst
What are the steps to configure user information in a document? 1. Go to the v tab on the ribbon to enter the Backstage view. 2. In the section, you can view th
The heart muscle rests when you sleep. True False
The graph of y=tan{1/4(x-pi/2)}+2 is shown. What is the period of the function? Where are the asymptotes of the function? What are the x-intercepts of the funct
20 points for this question ​
Will give branliest!! Please answer!
Match the equation to the graph where n is the Number of Burgers and C is the cost. The 2 equations are C= 0.35n and C= 0.5n.