agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Are flamingos an invasive species anywhere on Earth?
How did John Fremont's description change people's view of the West?
evaluate the function f(x)=7x+3 at the given values of the independent variable and simplifya. f(5) b. f(x+8) c. f(-x)HELP
Give three examples of places bacteria live.
Where in a plant cell is a water molecule broken down to release oxygen gas, electrons, and hydrogen ions? A. In the inner matrix of the mitochondrion B. In the
Consider the following equation: 4NH₄ + 5O₂ → 4 NO + 6H₂O How many moles of water are produced when 2 moles of NH4 react with excess Oxygen gas?
14/20 minus 3/5 equals
tempestad en la cordillera resumen
25 per cent of 600 is equal to 15 per cent of what number?
Consider the following equation: 4NH₄ + 5O₂ → 4 NO + 6H₂O How many moles of water are produced when 2 moles of NH4 react with excess Oxygen gas?