talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

What buisness would be most likely to require a billingual person on a daily basis.?
45.7mL/s to kL/hr convert
find the explicit formula for the arithmetic sequence -31,-27,-23,-19 b(n)= ?
HOV lanes are reserved for ____.
Send me help plz I don’t understand
What are some themes of go set a watchman?
Kieth is observing a slide of an amoeba under a compound microscope. He places a stained fine particle of yeast near the amoeba. He observed that the amoeba is
Which of the following is considered a cause of inflation? Wages go down. Producers raise prices to meet higher costs. There is not enough money in the economy.
Give two ways that the activities if the plants in the illustration to the right would change their ecosystem: (Text and illustration in the picture attached b
Last one , I apologize for how many questions I ask , I’m vv bad at math and just got back in school :/