jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

what is 12/100 in simplest form
The first stirrings of the first Great Awakening took place in A. the backcountry. B. the Carolinas. C. Virginia. D. New England.
The cost of producing cameras varies inverse;y as the number produced. If 15,000 cameras are produced, the cost is $80 per unit. Graph the relationship and labe
Registering to vote as a member of the Democratic party permits you to vote in a Republican primary election in a closed primary state prohibits you from voting
Which corrects the shift in tense in this sentence? The Carters traveled to Alaska last summer and camp at Denali National Park. A. camping B. had been camping
how is a graph similar to a data table
How do you write a word phrase for y/5
How do you write 38,956 in expanded form?
11) Express each of the following as indicated: a) 2 dm expressed in millimeters b) 2 h 10m expressed in seconds c) 16 g expressed in micrograms e) 0.675 mg exp
Which sentence does not contain any punctuation errors? A. Abe has lived in London, England; Cairo, Egypt; and Zurich, Switzerland. B. Abe has lived in, London,