froad
froad
03-12-2020
Mathematics
contestada
please help i will mark brainliest
Respuesta :
bujoidky
bujoidky
03-12-2020
Answer:
a
Step-by-step explanation:
a=5/16 = 0.31
b= 4/20=2/10=1/5=0.2
Answer Link
pytyanie
pytyanie
03-12-2020
Answer:
Im pretty sure its basket B
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
The Just Juice Company has a monthly cost of $20,000 and a marginal cost of $4 per case of juice. a) Find the monthly cost C(x) assuming that the company produc
Explain how knowing that 5 divided by 8 =0.625 helps you write the decimal for 4 4/8.
egypt became a unified kingdom early in its history because?
the ratio of the number of skiers who bought passes to the number of snowboaders who bought season passes is 1:2 . if 1250 more snowboarders bought season pass
What is the value of the expression -36+7
360 customers in 30 days unit rate?
Ryan bought grapes last week for $1.65 per pound. If he bought n pounds, write an equation to show how much money (m) he will spend.
How do you answer LM=1/2z+2 MN=3z+3/2 LN=5z+2 btw this is segment addition
Which of the following solutions would be basic? A. NH₄I B. NaOCl C. Fe(NO₃)₃ D. Ba(NO₃)₂ E. NH₄NO₂
If 3x=0, what is the value of 1+x+x^2