giannaineedhelp37
giannaineedhelp37 giannaineedhelp37
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Can anyone solve for B?​

Can anyone solve for B class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-12-2020

Answer:

x= 89

ererererererererererererererererererererererererereeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What change did the 17th amendment make to the constitution and what impact did this have on the federal system?
Give at least 3 possible Science Investigatory Project
Wilhema bought 6 bars of soap for $12. The next day, Sophia bought 10 bars of the same kind of soap for $20. What is the cost of 1 bar of soap?
Harrison saved $38.97 from his first paycheck and $65.04 from his second paycheck. How much did he save from the paychecks?
For each store what is the ratio of the number of cans to the price? Super saver 12 pack 4 for $10, shop smart 24 pack 2 for $9, price busters 12 packs 3 for $9
How much of each ingredient would you need to make an identical recipe that serves 12 people?36 people?
Please I need help!!!!!!
how many cups of sorbet are used in. 8 cups of punch sorbet is 15%
karl made $365 last month doing odd jobs after school. If 75% of the money he made was from doing yardwork, about how much did karl make doing yardwork
Write the equation of the line, given the y- and x-intercepts x-intercept (–6, 0), y-intercept (0, –8) PLLEEEEEZE HEEELP