caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

A sample of compressed methane has a volume of 648 mL at a pressure of 503 kPa. To what pressure would the methane have to be compressed in order to have a volu
I would like to to know if you help me for Essay?
How to divide a decimal by a whole number to get a percent
Summary about the conservation of mass Help plzzz
Combine these unlike fractions, then simplify. 4 2/3 - 2 2/5 need answer asap and plz explain
What is a graph -2>x
b. The concession stand ran a special and sold the hot dogs for $1 off the regular price and marked down the cans of pop 50 cents. Write a new equation to repre
In the following sentences adapted from The Cambridge Encyclopedia of Language, find the proper nouns and capitalize them. 1. The historian xenophon used shorth
HELP ASAP FOR BRAINLIEST: The mean score for a standardized test is 1700 points. The results are normally distributed with a standard deviation of 75 points. Wh
During a recent year, charitable contributions in the United States totaled $310 billion. The following graph shows to whom this money was donated. Health: 8% E