Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

How did lena's grandfather die?
What is Equilibrium? I’m a little confused on the topic. You’ll get a lot of points if you answer I think.
What does the term "heat capacity" refer to? Question 2 options: The amount of heat energy needed to raise the temperature of a unit mass of a material one degr
Need with help this question anyone takers
in the monkey's paw what is the most frightening moment in the store why
Matt knows that one of the goals of value-based marketing is to provide greater value to consumers than competitors offer. To accomplish this goal, Matt’s firm
14 Which letter signs are produced with the wrist bent downward and fingers extended toward the floor? OA. Mand N OB. P and Q Ос. SandT D. X and Y
List all info given by the marks on the diagram.
Jerod used a golf club to hit a ball what was the action and reaction
When copper is changed to copper(II) nitrate by the nitric acid, it is an example of a(n) ______-_______ reaction. (two words, include the hyphen with no spaces