kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

When previewing the following lines from Sonnet 18, how many sentences should readers plan to read fluently?g as men can breathe, or eyes can see, So long lives
the great age of chinese poetry took place during which dynasty?
Could someone please help me with this problem please simplify
what is the sum of the interior angle of a octagon
PLEASE HELP ASAP EXTRA POINTS Which of these is the basis of most cell functions? Select one: a. Nucleic acids b. Proteins c. Carbohydrates d. Lipids Incorrect
What structure encloses the most space with the least surface area
Opposition to civil rights laws for the dsabled has been justified primarily on the basis of the ____________.
What fraction is bigger then 1/4 and the denominator has to be 24 not simplest form
How many different elements have scientists discovered? more than 10 more than 50 more than 100
Guys! Please help me on the last question I posted! I really need help!