kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

How does money influence the political system In the U.S?
a set has 62 proper subsets how many elements has it for?​
I wrote another song since y'all liked the last one. Enjoy!Try to trust the systemBut it's breaking downHear the screams? Resist em'Cause there's no savior nowA
Mathematics can help me with
A project is expected to generate annual revenues of $129,300, with variable costs of $72,400, and fixed costs of $18,900. The annual depreciation is $4,950 and
define saturated and unsaturated fats​
They went with an employee from this agency. (ask about the object: use whom) help please ​
process which is followed to monitor the movement of stock in a company​
please I need answer right now pleasssseeeonly CC. -3×(-2/3)²​
What year was trxas founded