rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An object has an acceleration of 0 m/s². Does this mean that the object must be stationary?
a sample of dna conains 500 adenine bases. how many thymine bases does it contain
what is qualitative and quantitive data?
Which is one theory about what caused the decline of the Indus Valley civilization? A. Earthquakes in the Himalayas caused massive destruction. B. Diseased anim
Is a population made up of different communities in an area
I have no idea how to use this site yet, so I'm just gonna put my algebra problem here. Thanks for any help! Graph system of equation: x-2y=2 3+y=6
0.8x+3.2-4.3x=7.7-1.2x
A full moon occurs every 30 days if the last full moon occurred on Friday how many days will pass before full moon occurs again on a Friday
The Emergency Highway Energy Conservation Act was passed in 1974. Under this act, states would only get federal highway funding if they set a speed limit of 55
Miguel painting letters of alphabet on cubes. he will paint one letter of the alphabet on each cube. he knows that there are 26 letters in the alphabet. how man