strunkeytamia strunkeytamia
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jack bought 15 chicken wings for $5. What was the cost of the wings in dollars per
wing?

Respuesta :

odfhun odfhun
  • 01-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

0.33$

Answer Link
yafaadiba2004ox7vzu
yafaadiba2004ox7vzu yafaadiba2004ox7vzu
  • 01-12-2020
$0.33 is the answer, u divide 5/15
Answer Link

Otras preguntas

giving 50 points it's grade 9 algebra 1 help please
After France fell to Germany, How did hitler try to isolate the british and make them even more isolated?
Note three ways war effected the land and people of europe?
Which story is the clearest example of metafiction? A. A story told by a third person narrator B. A story that features a main character C. A story that pres
Write the expression in exponential form.
Work out x 3 Give your answer in its simplest form. 1 1 4 4 4
Can someone please help​
What is the name of the piece above?
Compare and contrast Janie’s meeting Tea Cake with the moment she met Logan and the first moment she saw and spoke to Jody. Differences? Similarities? What is H
Help, I need answer for this, and I don’t understand