jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Please help I’m super confused .....................
I Need Assistance With These
What is one of the main problems that can occur when implementing a large number of new systems within an organization?
Find the condition that the zeros of the polynomial f(x) = x^3+3px^2+3px+r may be in A.P.
What operating system is a smartphone most likely to use? 1.BSD 2.Mac OS X 3.Symbian 4.Linux
Rewrite the following quadratic functions in intercept or factored form. Show your work. y = 9 + 12x + 4x^2
When explaining dominant and recessive traits to a younger family member, they respond, "Well chances are I can probably taste PTC, since dominant traits are mo
The truck driver backed his vehicle between two buildings, he did not have an inch to spare on either side. Fragment, run on, or complete sentence?
Amplitude is: A. the number of waves in a certain amount of time. B. The distance between the top or bottom of a wave and the center of the wave. C. The noise f
How do I find the missing angle measure in a polygon