shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

- Which of the following is the correct distance between the points (-5, 3) and (7,8)?
The diameter of a circle is 4 cm. Find its area to the nearest tenth.
State Ohms law in easy words
what is f(x)= (x-4)(x+3) in standard form?
A 40-foot ladder is leaning against a building and forms a 29.32° angle with the ground. How far away from the building is the base of the ladder? Round your an
What is the equation of a horizontal line passing through the point (-7,5)? Oy = 5 Oy = -7 Ox=5 Ox= - 7
Is older adults past future present future or future
Make a Give a short introduction of the Simrounagadh State.​
MP=300sp=245 find discount​
Please answer my given question below...