LaliatheWolf
LaliatheWolf LaliatheWolf
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

A 30-pack of paper towels costs $48.30. A 32-pack costs $49.60. Which is the better buy? Explain.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2016
The one that is $48.30.  I hope it helps!
Answer Link
iamurqueen13 iamurqueen13
  • 12-10-2016
32 pack because u get two more for an extra dollar and 30 cents
Answer Link

Otras preguntas

Master Thomas's response to Douglass illustrates that slavery was in part based on
can you read my essay and tell me what to improve? (second part)
A retailer purchased an electric bicycle for Rs. 35000 and sold at a profit of 16% to a customer. How much did the customer pay for it with 13% VAT? ​Please hel
what part of the meat help you identify the less tender cuts​
can some one tell the answers
Write a letter to your grandparents who stay in another country about your inability to visit them during the summer break due to the lockdown. ​
Triangle NOP is similar to triangle QRS. Find the measure of side RS. Round your answer to the nearest tenth.
three ways in which the local government should provide services that promote safe and healthy living​
1.Provide the term for the following statements:1.1Businesses do not maximise output from the given inputs.1.2. When businesses produce goods and services that
What results will the scientist most likely obtain when placing drops of the indicator on the leaves?