Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

Etta bought 11.5 yards of fabric selling for $0.90 per yard. What was the total cost?

Respuesta :

aryanaj85
aryanaj85 aryanaj85
  • 12-10-2016
you multiply 11.5 by .90. that will give you 10.35
Answer Link
Math1Yo
Math1Yo Math1Yo
  • 12-10-2016
You multiply 11.5 times 0.90 and get $10.35
Answer Link

Otras preguntas

why should students be computer literate​
Which of these would be the best way to find whether a toy car will roll faster down a board covered with sandpaper or a board covered with aluminum foil? A mea
A production engineer has determined that the total cost to produce 500 tractor tires is $110,000 and producing 600 tractor tires costs $120,000. a) If tractor
In your opinion, which of the three branches of the federal government has the most power?
How does altitude affect the freezing, melting, and boiling points of water?
9x^3+6x^2-3x Please!!! HELP!!! need it done asap
Name three issues that North Africa is currently facing.
A soda bottle is flexible enough that the volume of the bottle can change even without opening it. If you have an empty soda bottle (volume 591 mL) at room temp
Which of the following activities involving nature could help someone who is grieving? watching a nature show on TV attending a city hall meeting about a park p
Question 6 (1 point) Which of the following is the BEST example of syncretism in Africa?