ppbuterfl09
ppbuterfl09 ppbuterfl09
  • 15-11-2020
  • Mathematics
contestada

Ms. Baron earns $20 for walking 4 dogs. How much would she earn for each dog?

Respuesta :

erinck
erinck erinck
  • 15-11-2020

Answer:

$5

Step-by-step explanation:

20 / 4 = $5

I hope this helped, please mark Brainliest, thank you !!

Answer Link
ironwolf24
ironwolf24 ironwolf24
  • 15-11-2020

Answer:

$5

Step-by-step explanation:

Assuming that she earns the same amount for walking each dog.

20/4 = 5

Answer Link

Otras preguntas

Sand dunes during the Dust Bowl are an example of: arid windward desertification leeward
WHAT ARE THE EFFECTS OF CHILD MARRIAGE ON THE CHILDREN WHO ARE BEING MARRIED? WHAT ARE THE NEGATIVE IMPACTS OF CHILD MARRIAGE?WRITE A PARAGRAPH EXPLAINING HOW C
A package of 8 pens costs $1.09. Milo’s work to find the unit price of the pack is shown below.
What is a example of a colloid you can see threw?
federalism increases public participation justify the statement in a sentence?​
I have a question its not schoolwise so please help me
The right-hand side of the cellular respiration equation contains energy. What is the source of this energy?
What step of the scientific method might be the most difficult when studying creature's that lived millions years ago
In the molecular formula CO2, the number 2 is called a
Explain how to translate the phrase into an algebraic expression. four times the difference of eight and a numher