nevaehepperly
nevaehepperly nevaehepperly
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

Isaiah by Canvas and 8 tube paint for 24.95.if the canvas cost 6.95 how much did the tube of paint cost?

Respuesta :

SpiderBrooke
SpiderBrooke SpiderBrooke
  • 13-11-2020

Answer: $18

Step-by-step explanation:

24.95 - 6.95 = 18

Unless you ment TUBES this should be right

Answer Link
sr128203
sr128203 sr128203
  • 13-11-2020

Answer:

$18=8 tubes $2.25=1 tube

Step-by-step explanation:

1.)24.95-6.95=18

2.)18 / 8=2.25

Hope this answers your question

Answer Link

Otras preguntas

Write two million three hundred and twenty thousand five hundred and two as a number
find the y-intercept of the graph of the equation y=-3x-4
Naimas pedometer recorded 43,498 steps in one week. Her goal is 88,942 Steps. Naima estimates she has about 50,000 more steps to Meet her goal. Is naimas estima
please help immediately
Write the equation of the line represented by the following graph
The House of Representatives has no limit on debate for a bill True or false
Read the excerpt from section 3 of "An Occurrence at Owl Creek Bridge." Overhead, as he looked up through this rift in the wood, shone great garden stars looki
A students pay of $21 an hour six dollars more than twice the amount the student as per hour and internship enter in solving equation to find the hourly pay of
15 points Help me I need an answer! I will give brainliest:)
What are ways you can collect and analyze data?