Down the street, Smiley Face Foods has 24 pound watermelons on sale for $3.99. What is the unit rate for watermelon at this store? Which store has the better deal on watermelon?

Respuesta :

Answer:

1 pound of watermelon is approximately $0.17 ($0.16625).You must've forgot to add the rest of the problem because there is no other store included

Step-by-step explanation: