hasnaaalzahirir13 hasnaaalzahirir13
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

joseph is shopping for school supplies he can buy a box of 24 pens for $4.32 or a box of 36 pens for $5.76 which is a better buy?

Respuesta :

JosephA0407 JosephA0407
  • 13-11-2020

Answer:

my name is joseph

Step-by-step explanation:

Answer Link
danaeboone9 danaeboone9
  • 13-11-2020
Answer: 36 pens for 5.76
Answer Link

Otras preguntas

fructuse, sucrose, and starch are all examples of ? carbohydrates, lipids,nucleic acids or proteins?
What two phase changes occur between vapor water and liquid water and at what temperature does each phase change take place
What is the x-intercept of the line with the equation  8x-1/3y=16
Factor tree for number 119
What ratios are equivalent to 9:2
The ordered pairs (0, -2), (1, 1), (2, 4), (3, 7), and (4, 10) represent a function.  What is a rule that represents this function?
what is 28.09 rounded to the nearest tenthvis
can anyone help me with these: 65mm=?cm, 600cm=?m , 800cm=?m
does 8 have more factors than 9
Which is an advantage that single-celled organisms have over multicellular organisms?