001361124
001361124 001361124
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

which is less expensive per ounce, 16 ounces of colby cheese for 7.75 or 24 ounces of american cheese for 10.25.

Respuesta :

jocelynmataa
jocelynmataa jocelynmataa
  • 13-11-2020

Answer:

16 ounces of colby cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

sharon has $24 and begins saving $8 each week toward buying new clothes Wes has $36 and begins saving $5 each week is there a week where they have the same amou
Why do the underground parts of vegetation usually survive fires passing along the surface?
Set up a proportion and use it to solve for x. 4 3 х 6
PLEASE HELP!! I NEED THIS TODAY
Which of the statements is true about tidal power? A) This technology can work in all coastal areas. B) This technology can cause changes in habitat for certain
A city is creating a policy that would fine residents $1,000,000 for littering in the community. What right would be violated in this scenario? Petition the Gov
If you have 6 friends over for a birthday party and each person gets 2/3 of a piece of cake how many do each person get
Description Specimen Type Plant cell Animal cell Bacteria cell
The Spring and Fall seasons have similar temperature ranges across the planet. Why is that?
Cuando yo 1. cinco años, mi madre me 2. muchas leyendas. Mis favoritas 3. las leyendas aztecas porque yo 4. ser un guerrero valiente. To