misticgalaxy0609
misticgalaxy0609 misticgalaxy0609
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 12-oz box of cereal costs $1.68.
What is the cost per Ounce?

Respuesta :

kbrain1170
kbrain1170 kbrain1170
  • 13-11-2020
It’s should be $0.14 if I did the math correctly
Answer Link

Otras preguntas

When a biologist in a laboratory reports a new discovery based on experimental results biogists in other laboratories should be able to?
The poem "The Rainy Day" uses figurative language to draw comparisons between life and a rainy day. Which of the following is one reason the poem uses a rainy d
How many numbers facts can you find using this set of numbers. 4, 5, 8, 10, 40
The war guilt clause blamed which country for having started world war i?
Explain how energy from the sun is passed to you
What is the discriminant of the quadratic equation 0 = –x2 4x – 2?
54 meters in 2.5 hours
How do you write 60,500 in scientific notation
Third-person limited point of view impact the reader
How is the Supreme Court equal to the other branches of government