Seudónimo Seudónimo
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 24 lb. bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound?

a
$0.53/lb
b
$13.44/lb
c
$0.44/lb
d
$34.56/lb


IN THE MIDDLE OF A ! HOUR TEST PLS HELP MEH

Respuesta :

flav26bbc
flav26bbc flav26bbc
  • 13-11-2020

Answer:

12324236

Step-by-step explanation:

sh no m

Answer Link
stephenhall
stephenhall stephenhall
  • 13-11-2020

Answer:

the answer is 0.44

Step-by-step explanation:

divided 10.56 by 24

Answer Link

Otras preguntas

What is the charge of the nucleus in an atom of oxygen-17
what's the answer to this? (x+1)²=25​
How many states had to ratify the constitution?
if you posses the right of self government you are? a nautical b dichotomous c astronomical d autonomous​
What are the symptoms of an gastroesophageal reflux disease with esophagus?
differences between the North and south geographically during the civil war?​
A product is __________ that can be offered through a voluntary marketing exchange.
Value of X- intercept
Find the number of pages when the minutes equals 72 according to the table below. To help, write a rule relating the minutes, x, to the number of pages. minute
At the beginning of the Middle Ages Christian figures began to replace what as the subject of most paintings ? For apex