mathildas2009
mathildas2009 mathildas2009
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

You buy a package of 12 pencils for $2.64. Write this rate as a unit rate.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2020

Answer:

0.22 per

Step-by-step explanation:

Answer Link
morillopaulita
morillopaulita morillopaulita
  • 13-11-2020
0.22 is the answer hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

what is the definition of merit based civil service exam
What number must be added to 14056 to result in a sum of 38773
To increase and decrease an amount by 7%, what single multiplier would you use?
Mrs . Martin has $7,000 in her savings account . Alonzo has 1/10 as much money in his account as mrs. Martin . How much money does Alonzo have in his account
how many oz = 7 lb help me please
what is the difference between literary ballad and folk ballad?
the value in 3 in 300 is 30 times the value of 3 in?
how many time does 80 go into 170
A ball is thrown horizontally at 12.2 m/s from the roof of a building and lands 21.0 m from the base of the building. How high is the building?
Which words make up the adjective phrase in this sentence? Last week the new coach read aloud the rules for the game. a. Last week the new coach b. read aloud